7/24 Anında Hızlı Çözüm

Tüm İstanbul'da

Whatsapp İletişim

+90 532 472 77 25

Bize Mail Atın

info@atilganelektrik.com

×

Aydınlatma Sistemleri;

Doğru aydınlatma teknolojisi olmadan, her şey bir hiç! Işık evimizde rahatlık yaratır. Aydınlatma Sistemleri Veya modern bir ambiyans. Ne istediğine bağlı olarak. Bu aynı zamanda ticari binalar için de geçerlidir. Ancak burada dikkate alınması gereken başka faktörler de var. Çünkü burada Aydınlatma Sistemleri zorlu görevleri var. Örneğin, bir üretim tesisinin otomatik olarak aydınlatılması. Her iki durumda: ışığın mükemmel şekilde nasıl kullanılacağı aydınlatma konseptleriyle tanımlanır. Bunlar, istenen aydınlatma etkisinin elde edilmesini sağlar. Çünkü sadece aydınlatma teknolojisinin ustaca kullanımı bir mülkün düzgün şekilde parlamasını sağlar. Mükemmellik Bu aynı zamanda onların değerini de arttırır. Bu yatırım değerlidir. Sadece iş binaları için değil. Ayrıca kınamak için.

Pano Tasarımı ve Kurulumu ;

Elektrik panosu, ve dağıtım sistemi Müşterilerimizin istediği aletler uygun olarak kullanılmalıdır. Mevcut teknoloji, en yüksek kalite teknolojisi, en son teknoloji yapısını kullanarak. Ayrıca, mevcut iş tesislerinin sürekliliğini sağlayarak kontrol ve otomasyon sistemlerinde oluşabilecek arızaların bakım ve onarımı devam ediyor. Elektrik panosu PANEL KURULUMU AŞAMASI VE KURULUM Elektrik panosu Pano Tasarımı ve Kurulumu Paneli kurarken, bazen kritik düzeyde birbiriyle temas edemez. Asıl amaç bu. Sonunda birlikte, birinci aşamada, tabaka ölçümleri bir haritada planlanmış bir programa göre yapılır ve bu ölçümler bir tabaka metal makinesine iletilir. Panel hızlı ve otomatik olarak kaldırılır. Saçınızı şekle götürmekte, büküm tamamlanır. Poliüretan contalar sıkıldığında, tabaka ısıl işlemle hazırlanır. Bu halde tamamlandı sonra, tabaka toz boya ile kaplanır. Kurulumdan sonra, güvenlik en üst düzeye çıkarmak için topraklama yapılmalıdır. Şirketimiz tüm bu menü seçenekleri. Otomatik işlemlerde en son teknolojiler. Paneller için kullandığımız saç boyası yüksek kalitededir ve uzun süreli kullanım sağlar. Topraklama işlemi aynı zamanda canlı organizmalara zarar vermeyecek şekilde profesyonelce yapılır. ELEKTRİK PANOSUNUN BAKIMI Pano Tasarımı ve Kurulumu Elektrik panosuna Bakımdan önce güvenlik sağlayabilirleri alınmalıdır. Gerekli uyarı ve uyarı işaretlerini yerleştirilir: çalışma prensibine göre eldivenler, sandalyeler, halılar vb. harici ve hayvanlar harici hayvanlar vb. duyarların girmesini önlemek için gerekli olan alınabilir.İşyerinde gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra, servis yapılmakta olan panel kapatılması. Elektrik kesintisi, şebeke çıkışı, jeneratör bağlantısı ve yük açılmadan önce yetkili temizlenmeden önce yapılmalıdır.Ana giriş anahtarının ve kablo bölümünün değeri raporda ele alıyor.Giriş panelleri kontrol edilebilir. Bakım formuna anormal değerleri girilir.Akım sayısı ve kablo bölümleri sigortaların derecesine göre kontrol edilirPanelin tüm şapka gruplarının başında bir kaçak akım rölesi olup kontrol edilebilir. Mevcut kaçak akım röleleri test cihazı ile kontrol edilirKontrol paneli, terminal numarası etiketlemeBunun tek hat şemasına uygun olup kontrol edilebilir. Hata olması durumunda gerekli düzeltmeler yapıldı.

Yangın Alarm Sistemi ;

Yangın alarm sistemi montajı sadece evinizin korunması için değildir; bu dedektörler hayat kurtarabilir! Ateşle ilgili gerçekler: Tüm yangın mağdurların 4/2 si uyurken geceleri oluşmaktadır. En yaygın yangın nedenleri elektriksel kusurlar, yatakta sigara içmek veya ateşle oynayan çocuklardır. Tüm yanık kurbanlarının% 89’ı yangın sonucu değil, duman zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetti. Duman dedektörleri yangınlarda hayatta kalma şansını arttırır. Birçok yerde, duman dedektörleri kanunen zorunludur. Bir yangın çıktığında kaçmak için ortalama 1 ila 5 dakika kalır. Zehirli gazlar çok hızlı gelişir, koyu duman solunumu ve yönlendirmeyi zorlaştırır. Birkaç duman nefesi bilinç kaybına neden olur. yangın alarm sistemi, yangınlar başladığında zaten uyarır ve bu sayede hayatta kalma şansını önemli ölçüde arttırır! Yangın dedektörlerinin tüm yaşam alanlarına yerleştirilmesi ve kaçış yollarının kullanılması önerilir. 9V pilli modellerin kurulumu kolaydır ve mevcut nesnelere kolayca monte edilebilir. Güvenilir bir koruma sağlamak için duman dedektörleri dikkatle kullanılmalı ve her 10 yılda bir yenilenmelidir. Gelişmiş devletlerin çoğunda, yaşam alanlarındaki duman dedektörleri yeni binalar ve tadilatlar için zaten gereklidir. Bir oda çok izole edilmişse ve bu nedenle yerel sesli alarmın duyulması çok zorsa, radyoda algılanabilir yangın dedektörleri kullanılabilir. Duman dedektörlerini yangın sistemine entegre etmek mümkündür. Karbon monoksit veya yanıcı gazlar için gaz dedektörleri ayrıca güvenliğinizi artırır! Duman dedektörleri Karbon monoksit hakkında gerçekler: Karbon monoksit tatsız ve kokusuzdur 160 ppm konsantrasyonunda başlayarak, baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, uyuşukluk gibi semptomlar … 29.000 ppm (solunum havasındaki% 1.5 CO) yükünden ölüm, maksimum 3 dakika içinde gerçekleşir. Karbon monoksit, sıvı veya katı yakıt yakılarak üretilir. Bu gaz bacadan kaçmaz, ancak odaya negatif basınçla girerse tehlikeli hale gelir. CO hızla zehirlenmeye, görünmez, kokusuz ve tatsız bir gazdır ve bu hızla yüksek konsantrasyonda bilinç kaybına, kalp durmasına ve solunum durmasına, ardından da beyin hasarına ve nihayet ölüme yol açar. Genellikle, kurbanlar kendilerini iyi hissetmediklerinin farkında olsalar da, yönlerini kaybediyorlardı ve artık binadan çıkamıyorlar ya da yardım çağırıyorlardı. Özellikle tehlikeli, mağdurun genelde uyanmadığı için uyku sırasındaki etkidir.

Hırsız Alarm Sistemi ;

Hırsız ALARM SİSTEMLERİ Hırsız Alarm Sistemleri Mekanik sigortalar, etkili hırsızlık koruması için vazgeçilmez bir gerekliliktir! Ancak, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir alarm sistemi size ek nesne ve kişisel koruma sunar! En çok ev suçlularında açıkça görülebilir bir alarm sistemini caydırdığı kanıtlanmıştır. Bir alarm durumunda, harici siren devreye girer, ayrıca binanın içine bir iç siren de monte edilebilir. Entegre bir telefon çevirici ayrıca polise, bir güvenlik servisine veya özel bir numaraya bilgi verebilir. ALARM SİSTEMİNİZ AİLENİZİ VE EVİNİZİ KORUMA Duman, gaz veya su alarmları gibi çok sayıda ek bileşen sizi zamanında uyarır, ek panik ve acil çağrı butonları yüksek güvenlik ve konfor sunar. Hırsız alarm sisteminin profesyonelce yapılandırılması, kurulması ve bakımı önemlidir. Bu, doğru sistemin seçimi, bileşenlerin doğru yerleştirilmesi ve ilgili kurulumun yanı sıra, bireysel detektörlerin hassasiyetinin ayarlanması ve sistemin alışkanlıklarınıza uyarlanması ile başlar. Suçlu polisinin hırsızlık istatistikleri maalesef hala yükselen bir eğilim göstermektedir. Gittikçe daha fazla acımasız ve cılız hırsızlar sadece geceleri ve alacakaranlıkta değil, aynı zamanda gün ışığında da yapıyorlar. Bununla birlikte, burada bir şey açıkça doğrulandı: çoğu durumda, hırsızlar aceleci ve hızlı ve nispeten az bir çaba ile girebilecekleri binaları seçiyorlar. Hırsızların çoğu eğitimli bir göze sahiptir, örneğin, profesyonel kilitleme sistemlerini ve güvenlik kapılarını ilk bakışta tanırlar ve hatta denemezler. Güvenliğime nasıl katkıda bulunabilirim? Eve tüm girişlerinde hareket sensörleriyle iyi dış aydınlatma kurun. Evin anahtarını saksıların, kapı paspaslarının veya benzerlerinin altına saklamayın. Veranda kapılarını ve pencerelerini kapatın. Eğik bir pencere açık bir penceredir! Üst kattaki pencerelere dikkat edin – bir taşıyıcı, bir garaj, bir gölgelik ve benzeri, böylece açılır bir pencereye kolayca ulaşılabilir. Tesiste merdiven, ton ve benzeri tırmanma yardımcıları bırakmayın. Dışarıdaki prizler içeriden kapatılmalıdır. Tatilde iseniz, düzenli olarak posta kutusunu boşaltmasını isteyin. Her zaman kapalı olan panjurlar da yokluğunuzu gösterir. Evdeki aydınlatma için zamanlayıcılar kullanıyorsanız, birkaçını kullanın ve bu saatleri farklı zamanlarda değiştirin. Bazı hırsızlar garaj girişine daha büyük bir taş koyuyorlar – eğer taş orada kalırsa bu, sakinlerin yokluğunun bir işareti. Bu nedenle siz yokken birinden dikkat etmesini isteyin.

TV Kurulumu ve Montajı;

TV Kurulumu ve Montajı TV Kurulumu ve Montajı ,Düz ekran TV, hacimli bir resim tüpüne sahip olmadığı için, bir görüntü gibi duvara da eklenebilir. Ayrıca, kabloları da gizleyen şık TV rafları satın alabilirsiniz. Sabit ve ayarlanabilir çeşitli montaj sistemleri mevcuttur. İlk önce kullanmak istediğiniz sistem tipini seçmelisiniz. Önemli Hususlar TV Kurulumu ve Montajını yapmak için Duvarda delik açmadan önce, delmek istediğiniz yerde su ve gaz hattı ya da elektrik kablosu olmadığından emin olun. Gizli boruları veya kabloları bulmak için özel elektronik sensörler mevcuttur. Doğru yeri işaretleyin TV’nizi nereye monte etmek istediğinize karar verin. Duvara yassı olarak yerleştirebilir veya döndürerek veya yatırarak ayarlayabilirsiniz. Bu, farklı konumlardan (örn. Mutfak) en iyi görüş açısını bulmak için faydalı olabilir. Duvara Uzaklık Düz ekran TV’nizi duvarın yanına monte edebilirsiniz, ancak ekran konumunu ayarlayamazsınız. Düz ekran TV’nin ısı ürettiğini unutmayın; Ekran ve duvar arasında daha geniş bir boşluk daha iyi havalandırma için izin verir. Bu ayrıca, duvarda koyu renkli konveksiyon noktaları oluşturan toz birikintileri riskini azaltır ve ekranın açısını yatay ve dikey olarak ayarlamanıza olanak tanır. Kabloları gizle Güç kablosuna ve anten kablosuna ek olarak, düz ekran TV’nizi DVD oynatıcılar, oyun konsolları, uydu alıcıları ve set üstü kutuları gibi diğer ekipmanlara bağlamak için genellikle birkaç başka kablo kullanılır. dijital. Bu cihazlar genellikle bir zemin kabininde bulunur. Kabloları TV’ye yönlendirmenin en iyi yolunu bulmalısınız. Bunu yapmanın iyi bir yolu, kabloları uygun şekilde yerleştirmek ve görünmemelerini sağlamak için bir kablo kanalı kullanmaktır. Başka bir seçenek de ekipmanı taşıyan raflı bir TV standı kullanmaktır. İpucu Göze hoş görünmeyen bir kablo kanalı kullanmak istemiyor musunuz? Bu durumda, düz ekran TV’nizi yatar bir duvara monte etmeyi düşünebilirsiniz. Ahşap kiriş çerçevesine monte edilmiş sahte bir duvar inşa ediyorsanız, kabloların arkasındaki alanı kullanabilirsiniz. Ev planınız izin veriyorsa, bir başka seçenek de kabloları TV’nin arkasındaki odaya geçirmektir.

Merkezi uydu sistemi nedir?;

Merkezi uydu sistemi nedir? Uydu ve Çanak Merkezi Sistem Kurulumu Dairelerin dijital uydu yayınlarından toplu olarak yararlanmak için görüntü kirliliğini engelleyen bir uydu sistemidir. Hangi kanallar görüntülenebilir? Dijital uydu alıcısı bulunan her dairede, 250’den fazla Türksat Türk uydu kanalı ve Hotbird uydusundan yayınlanan binlerce yabancı kanal, dijital ses ve video kalitesi ile izlenebiliyor. Digiturk uydu (Eutelsat W3) yayınlarını almak için sistem kurulabilir. Bu tür tesisler Digiturk aboneleriyse, Digiturk kanallarını ve diğer uydu yayınlarını izleyebilirler. Bu yayınlar ücretli mi? Hayır, onları ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Çoğu uydu kanalı ücretsiz yayındır. Buna ek olarak, uydudaki şifreli yayınları izlemek isteyenler abone olarak bazı özel kanalları izleyebilirler. (Maç yayınları gibi +18 yetişkin kanalı) İkinci bir televizyonda uydu kanallarını izlemek için ne yapmalıyım? İkinci bir uydu alıcısı satın almak ve sistemin merkezinden ayrı bir kablo çekmek gerekir. Anten kabloları dairelere nasıl teslim edilir? Binaların çatıları üzerindeki işlemler standart olmakla birlikte,Merkezi uydu sistemi kurulduktan sonra kabloların sistem merkezinden dairelere döşenmesi binaların mimari ve altyapı farklılıkları nedeniyle değişmektedir.Genel olarak, bina havalandırma veya kuyu boşlukları kablo kanalı olarak kullanılır, ancak bazı binalarda merdiven veya cepheler kablo kanalı olarak kullanılır.Bununla birlikte, burada gerçekleştirilen işlemlere ek olarak, ortak alanlarda kablo kanalları monte etmek gerekir. Bu durumda, daire başına maliyet biraz artar. Binanın çatısına iki adet anten takılır sistemin merkezini ise binanın asansör odası gibi korunan bir alana montajı yapılır. Eğer digiturk isteniyorsa üçüncü bir anten takılarakmerkezi uydu sistemine dahil edilir.

Güvenlik Kamera Sistemleri;

Güvenlik Kamera Sistemleri Güvenlik Kamera Sistemleri kameraları kullanışlıdır ve yasal ve teknik kurallara tabidir. Eğitimli profesyonellerimiz her şeyi tek bir çatı altında getiriyor Genellikle CCTV AHD Kamera sistemi olarak adlandırılan modern güvenlik kameraları, çeşitli kullanışlı ve kullanışlı özellikleri bir araya getirir. Boyutlarına ve boyutlarına bağlı olarak, kendi kablo altyapısına sahip analog kamera sistemleri veya dijital kameralar mevcut IP ağlarına entegre edilebilir. Ev için IP kameralar genellikle belli bir zekaya sahiptir ve akıllı telefon aracılığıyla uygulama üzerinden hızlı bir şekilde erişilebilir. Planlama, kurulum ve işletme sırasında, tüm sistemlerde yasal ve teknik prensipler ve hususlar göz önünde bulundurulmalıdır, böylece kameraların görevlerini güvenilir bir şekilde ve hepsinden önemlisi, kanıtların gerekli olması durumunda yerine getirmeleri gerekir. Önleme, uzaktan izleme veya kanıtların korunması Özel alanda, Kamera sistemi genellikle algılanan ve gerçek bir güvenlik parçası sağlamak için kullanılır. Ve gerçekten – bir güvenlik kamerasının kurulu olduğu gerçeği birçok suçlu grubunu engelliyor. Bu zaten anlamlı bir önleme yaratır. Entegre yazılımla, yüksek kaliteli ağ kameraları uzaktan izlemede size yardımcı olur. Böylece, örneğin, belirli hareket kalıpları, örneğin e-postanıza, uygulamanıza veya hatta SMS adresinize otomatik bir mesaj oluşturan zamanlarla bağlantılı olarak ayarlanabilir. Daha sonra doğrudan kameraya erişebilir ve izlenen alanda şu anda neler olup bittiğini görebilirsiniz. veya sözde ağ sabit diskiyle birlikte, kamera görüntülerini sürekli olarak kaydeden bir halka arabelleği çalıştırabilirsiniz. Yani bir suçtan sonra bile, bir hırsızlık veya benzeri. saklanan görüntülere erişim imkanı. Bununla birlikte, kanıtları korumak için yalnızca yasal olarak doğru görüntü verilerinin kullanılabileceğini lütfen unutmayın.İP Güvenlik kamerası, mülk üzerindeki her hareketi ve etkinliği kaydeder. Hareket sensörü size çarptığında, istediğiniz bir veya daha fazla mobil cihaza push mesajı göndererek derhal bilgilendirileceksiniz. Hareket algılayıcısının duyarlılığı uygulamada tek tek ayarlanabilir. Hareket algılama ile, canlı videoya gözetim kamerasından anında erişebilirsiniz. Son teknoloji ürünü olan Güvenlik Kamera Sistemleri gece gündüz güvenlik sağlar.

Görüntülü Diafon İnterkom Sistemleri;

Görüntülü Diafon İnterkom Sistemleri, İstanbul’da binanızın keşfedilmesinden ve uygun ekipman ve seçildikten sonra, ve kurulumunuz kablosu yeni ise, dairede kablo değiştirilmeden yeni monitörler bağlanır ve sistem çalışması için montajı gerçekleştirilir. Kablo kurulumunuz eskiyse, kablo ilk önce değiştirilir, firmamız Audio görüntülü diafon sistemleri ile en iyi fiyatı sunar, ardından monitörleri dairenin içine bağlar. Aynı sistemde başka bir marka ile dâhili haberleşme işareti kullanılamaz. Çünkü sistemde kullanılan kablo ve enerji farklılıkları buna izin vermiyor. Daha fazla bilgi için, lütfen Mse Elektrik ile irtibata geçiniz. Audio görüntülü diafon sistemi kurulumu, binaya veya siteye kurulan ses ve görüntü interkom sistemidir. Burada, kameranın diafon sisteminin keşiflerin zamanında isteğine göre yapılması, marka ve modelin belirlenmesinde önemli olması çok önemlidir. Kullanılacak kabloyu belirledikten ve iyi bir kurulumdan sonra hiçbir sorun olmadan çalışacaktır. Binanız için yeterli malzeme seçilebilir. Bu noktada ücretsiz keşif için ekibimizi arayabilirsiniz. Keşif için verilen daire sayısı bilgileri çok önemlidir. Amacı, her tür görüntülü diafon sistemi ve teknoloji interkom ürününü, güvenliği ve mevcut alarm sistemlerini daha verimli yapılara dönüştürmektir. Şirketimiz, farklı markaların dahili telefon sistemlerinin satışında müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir. diafon sistemleri kurulumu Mse Elektrik diafon sistemleri, Satışı ve Montaj Konusunda uzman Kendini Daima yenileyerek istanbul Genelinde ticaret sektörünün gelişimine ivme kazandırmış yenilige açık Bir firmadır. MSE elektrik ; daha iyi ve daha hızlı ulaşabilirliği Çağımızın gereği olan İnternet üzerinden de istanbulda diafon sistemleri konusunda hizmet vermektedir. Bunun için telefon veya mail yolu ile bize ulaşmanız yeterlidir. AYRICA müşterilerinin verdikleri siparişleri görmeleri, haberdar olmalari ürün için yaptıkları Hakkında onu Türlü Bilgiyi siz Degerli müşterilerimize de Hızlı sekılde ulaştırmayı ilke edinmistir. Bu sebepten Audio görüntülü diafon güvencesine sahip olabilirsiniz.

Telefon santral sistemleri;

Telefon santral sistemleri neden gerekli? Telefon Santral Sistemleri, merkezi bir ofise bağlı birçok telefon arasındaki iletişimin sürekliliğini sağlamak için gelen ve giden aramaları otomatik olarak yönlendiren telekomünikasyon sisteminin adıdır. İlk üretim sırasında manuel olarak çalıştırılan telefon iletişiminin en önemli parçası olan ekipman. Arama yapmak isteyen kişi önce operatörle irtibata geçti ve aramak istediği numarayı söyledi. Operatör böylece arayan ve arayan arasındaki bağlantıyı kurar. Bugün bu ilk manuel değiş tokuşlar yerine, yönlendirmeyi kendisi yapan otomatik değiş tokuşlar kullanılır.karel telefon santrali Günümüzde telefon santrali, genellikle şirket içi iletişimin sağlanmasında kullanılmaktadır. Şirket bünyesinde santrala bağlı telefonlar aralarında dahili numaralarla (telefon kodları) ücretsiz iletişim sağlayabildikleri gibi dış hatlarla kolaylıkla görüşme yapabilmektedirler. Telefon Santrallarının Çalışma Prensibi Nedir? Yaygın olarak kullanılan elektronik telefon santrallerinin işlevleri yerden tasarruf sağlar, enerji tüketimi azdır, üretimi ve kullanımı kolaydır, ekonomiktirler ve sunulan kullanıcı sayısı maksimumdur. Telefon santralleri aracılığıyla teknik bilgi verdiğimizde; Telefon santralleri genellikle beş ana bölümden oluşur; Güç devresi Ana kart Abone kartı Dış hat kartı Besleme üniteleri Yaygın olarak kullanılan telefon santralleri, talep üzerine programlanan mikroişlemciler tarafından yönetilir. Merkez ofise giden elektrik akımı ilk önce merkezi güç kaynağı ünitesine ulaşır. Besleme devresi bu elektrik akımını tüm tesise gönderir. Ana karta ulaşan elektrik akımı işlemciye iletilir. Merkez ofisin beyni olan işlemcide, merkez ofis ayarları, dahili numaralar vs. bilgileri. İşlemci, jaklara bağlı telefonlara yönlendirme yaparak çağrı yapar. Telefon santralinde nasıl arama yapılır? İşlemci, arayan ahizeyi alır almaz kullanıcıya bir ton gönderir. Kullanıcı aramak istediği numarayı çevirdiğinde, abone kartından gelen sinyal işlemciye gönderilir. İşlemci, kullanıcının aramak istediği numarayı algılar ve aranan tarafa zil sesi gönderir. Arayan çağrıyı cevapladığında, sinyal işlemciye geri gönderilir ve ortak alanda bir çağrı yapılır. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz..Bizi instagram dan takip edebilirsiniz..

Elektrik Bakım Onarım;

Elektrik Bakım Onarım Elektrik Bakım Onarım;Elektrik şebekeleri ve bilgisayar ağları her zaman özellikle servis edilmemiş ise tamiratlara karşı hassastır. Doğru çalışması sadece uzun vadede garanti edilebilir. Ticari işletmelerde, endüstride veya özel hane halkında, burada yanlış yerde saklanmamalıdır. Ayrıca, bakım masraflarının büyük onarımlardan kaçınılarak kendileri için hızlı bir şekilde ödeme yapmaları söz konusudur. Elektrik mühendisliğinin bakım ve onarımı her zaman sertifikalı bir uzman tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde, elektrik sistemlerindeki hata oranı hızla artar – bu yüzden onarım masrafları da artar. Elektrik şirketinizi seçerken lütfen kalifikasyona ve uzun yıllara dayanan deneyime dikkat edin. Elektrik ustası bakım ve onarımı hakkında bilinmeye değer Elektrik Bakım Onarım, elektrik sistemlerinin ve bilgisayar ağlarının gerçekten mükemmel durumda olduğu anlamına gelmez. Bu sadece düzenli bakım ile belirlenebilir. Ekipmanın ne kadar iyi monte edildiğine ve sadece en iyi malzemenin kurulup kurulmadığına bakılmaksızın: Zamanla, neredeyse her zaman hasar oluşur. Aşınma veya yanlış kullanım nedeniyle. Bütün bunlar sadece eski elektrik sistemlerini ve bilgisayar ağlarını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda en yeni nesli de etkiler. Örneğin, aşınma ve yıpranma sistemde arızalara yol açarsa ve önceden düzenli bir bakım yapılmazsa, elbette hızlı bir şekilde tamir edilir. Sağlanan bir uzman kısa vadede mevcuttur. Ancak, zaten bir bakım sözleşmesi olan herkes zaman kaybetmeden yardım alır. Bu düzenli bakım büyük faydalarından biridir. Benzer şekilde, gelecekteki arızaların erken tanınması da bunlardan biridir. Bu hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde düzeltilebilir. Bakım ve Onarım Elektrik Mühendisliği: Tam olarak ne? Bakım ve Onarım Elektrik Mühendisliği:Ticari emlak için elektrik sistemlerinin bakımı zorunludur. TEDAS düzenlemeleri gibi çeşitli kanun ve düzenlemelere bağlanır. Tam olarak korunması ve onarılması gereken şeyler, bu noktada evrensel olarak ifade edilemez. Neredeyse tüm elektrik sistemleri ve cihazlarının listelenmesi gerekeceğinden, alan neredeyse sonsuzdur. Bir bakıma genel bakış örneği olarak, aşağıdaki seçim kullanılabilir: Aydınlatma teknolojisindeki tüm sistemler Bilgisayar ağları gibi elektrik tesisatları Anten, TV kablosu ve uydu sistemleri Elektrikli depo fırınları ve yüzey ısıtma sistemleri Tüm otomasyon teknolojisi (örneğin panjurlar) Görüntülü ve dahili telefon sistemleri