7/24 Anında Hızlı Çözüm

Tüm İstanbul'da

Whatsapp İletişim

+90 532 472 77 25

Bize Mail Atın

info@atilganelektrik.com

×
Enerji Elektrik Tasarufu

1) Elektrik tasarrufu Aydınlatma LED ile sağlayın Çünkü tr az enerji sarf eden Aydınlatma çeşidi LED ampullerdir. İsteğinize göre anahtar sistemlerden edinin, bu sayede ihtiyacınız kadar ışık açarsınız.

100 watt’lık bir akkor lamba yerine, yüzde 85 ‘lik bir güç tasarrufu ile 15 watt’lık (kompakt bir floresan) enerji tasarrufulu lamba yapılabilirilebilir .

Enerji tasarrufu lu lambanın bulunduğu normal lambanınkinden daha yüksektir, ancak yaklaşık 8 kat daha fazla çalışır

Mobilya ve duvar renkleri seçiminde açıklanabiliyor açık renkler gerekiyor, aydınlatma ihtiyacını istiyor.

Çok küçük küçük ampul sahip avizeler yerine, odadaki odanın büyüklüğüne göre sıralanmış tek bir lamba kullanmak da dadırdır.

Aydınlatma mümkün olduğu kadar gün ışığından faydalanmalıdır. Işıkların açılıp kapanmasını engellemek için sensör ışıklarının açılması, önceliği enerji tasarrufu sağlamak.

Lambaları ucuz lambalarla değiştirerek, 4 kişilik ailenin aylık aydınlatma yoluyla 66 kilowatt saatten 13.2 kilowatt saate düşürülebilir.
2) işe okula giderken, evde olmayan çalışmasına gerek olmayan cihazların fişlerini çıkartın.
Cihazları stant tarafından kuruluyor o enerji tasarrufumeye devam ediyor. TV, stereo, DVD-VCD oynatıcılar, uydu alıcıları ve ev bilgisayarları gibi elektronik cihazlar, düşük güç tüketenlerin sayısı, toplam tüketimin öncelikli ve orada bunlar. Belirli, TV’ler günün uzun bir süre tüketilir. Kullanılmadığı zaman televizyon ve benzeri araçlar kapatılmıştır. Bir elektronik cihaz, ayda 0,75 kilovat saat enerji harcar. Televizyona ek olarak, uydu alıcısı, iki cihaz gibi 1,17 kilowatt DVD oynatıcı da yapabilirsiniz. Bu sırada, televizyon ve benzeri cihazlar için 19,5 kilovat saat elektrik kablosu, 17.33 kilowatt saate düşürüldü.
3) Evinizdeki buzdolabının sırası seviyesini hava şartlarına göre istediğiniz. Kışın dolabın seviyesini -6 dan -2 çekebilir mesela.
4) Evinizdeki elektrik li cihazları yeni nesil enerji tasarrufu lu cihazlarla beraber (A ++) (A +++) (A +)
5) Akıllı sayaç başvurusunda bulunun. Akıllı saat kullanmak için de de tarife. Üç ayrı tarifeden faturalandıracaksınız T1 T2 ve T3 en uygun saat dilimi. 6) Faturaların bir anda azalması mümkün devrimsel bir cihaz henüz üretilmedi internette satılan cihazlara itibar ve etmeyin Ancak bütün bu küçük detaylara dikkat ederek% 30 varan tasarruf elde edilebilir.